MEDICAL MICRONEEDLING

<< zpět

Mezoterapie - medical microneedling( mikrojehličkování) je přirozené ošetření, které v pokožce aktivuje tvorbu vlastního kolagenu a elastinu. Napomáhá obnovit zdravý a mladistvý vzhled kůže. Vyhlazuje jemné vrásky, snižuje hloubku vrásek hlubokých, redukuje rozšířené póry, jizvy po akné či planých neštovicích a strie. Dále se užívá k ošetření hyperpigmentací, pomáhá rozptýlit nahromaděné melanocyty v podkoží. Ohraničené okraje pigmentových skvrn mizí, pleť získává rovnoměrný barevný tón.

Léčba je vhodná pro všechny typy pleti a jakýkoliv věk klienta.  Vede k omlazení pokožky na obličeji, v dekoltu, na krku a hřbetech rukou, lze ošetřit i partie břicha či paží. Výsledkem je jemnější, hladší, pevnější a mladší pokožka.

Zákrok je bezbolestný! Pro váš komfort je pleť před zákrokem ošetřena anestetickým krémem, takže během procedury necítíte bolest, jen jemný tlak.

Průběh ošetření

K samotnému výkonu se používá přístroj s jehlovým aplikátorem. Vysokou rotací vám udělá v pleti prostřednictvím velmi jemných jehliček mikrovpichy,kterými pleť absorbuje účinné omlazovací látky do hloubky.  Pokožka po zákroku začne intenzivně tvořit vlastní kolagen a elastin,čímž se efekt omlazení výrazně posílí, protože se vlastně sama vyplní zevnitř. Navíc jemné propíchnutí pokožky velice efektivně stimuluje regeneraci spodních vrstev kůže.

O microneedlingu

Microneedling je dermatologické ošetření jednorázovou mikrojehličkovou hlavicí, která je nastavitelná na potřebnou hloubku vpichu pro dosažení nejlepších výsledků. Mikrojehličky pronikají skrz pokožku pod  povrchovou vrstvu kůže, vytváří velmi malou ránu, která naruší staré kolagenní řetězce a spustí proces hojení. Touto metodikou nedochází k žádným nežádoucím vedlejším účinkům. Kůže je vybuzena k produkci kolagenu a k novotvorbě kožních buněk.

Při ošetření se do pleti aplikuje omlazovací sérum s obsahem kyseliny hyaluronové, která je přirozeně přítomná v lidských tkáních. Velký podíl této látky nalezneme v naší kůži. Slouží zde jako jakýsi organizátor tkáně a zajišťuje hydrataci. Stárnutím obsah hyaluronanu v kůži klesá, což může přispět ke ztrátě svěžesti, hydratace a pružnosti kůže a rozvoji vrásek.

Rozdíl mezi mikrojehličkováním a ostatními technikami ošetření (dermarollerem)

Mikrojehličkování pracuje s vertikálním aplikátorem, díky kterému minimalizuje zbytečná poranění ošetřovaného místa. V tom je naprosto unikátní. Jehličky aplikátoru kmitají pouze nahoru a dolů a poskytují tak komfortnější způsob ošetření. Velikost a tvar přístroje umožňuje použití i v menších oblastech, kam se běžný dermaroller nedostane. Právě díky kulatému aplikátoru s mikrojehličkami je nyní možné ošetřovat také oblasti kořene nosu, či horní ret.

Mikrojehličkování je vhodné pro každý  typ pleti a je velmi bezpečnou alternativou pro laserové ošetření či IPL rejuvenaci.

Rozdíl mezi MEDICAL a kosmetickým microneedlingem

Medical microneedling pracuje do hloubky pokožky 2 mm, kosmetický pouze max. do 0,5 mm. Hloubku ošetření doporučí na základě diagnózy pleti dermatolog. Pokud například řešíme problematiku jizev a hlubokých vrásek, je nutné nastavit přístroj na větší hloubku. V této oblasti se kosmetický microneedling nemůže uplatnit, protože pracuje pouze do hloubky 0,5mm. Doporučujeme se svěřit do rukou lékařů.

Doporučený počet ošetření

Každý klient má jiný typ pleti, proto volíme individuální přístup. Ten, kdo má jemné vrásky může zaznamenat zlepšení již po prvním ošetření, zpravidla se však doporučují cca 3 sezení po 5 týdnech. Tento interval umožňuje maximální usazení nového kolagenu a dostatečné vyhodnocení výsledků každého sezení, tvorba kolagenu může pokračovat až po dobu 12 měsíců. Poté lze ošetření opět opakovat.

Microneedling

  • nevyvolává citlivost pokožky na UV záření
  • není riziko změny barvy kůže
  • doba hojení je krátká, po mikrojehličkování je pokožka začervenalá jako po sluněnís pocitem tepla, zarudnutí přetrvává podle místa a citlivosti pokožky od cca 2 hodin maximálně do 72 hodin, make–up lze použít již po 48 hodinách po ošetření
  • lze kombinovat s jinými výplňovými materiály (v odstupu cca 10 dnů dle stavu hojení pleti)

Cena

Cena ošetření je stanovena po konzultaci s lékařem. Na ošetření ostatních částí těla (břicho, paže) je možné se domluvit po konzultaci.

Orientační ceník:

Obličej

2 300 Kč

Obličej a krk

2 900 Kč

Obličej a dekolt

2 900 Kč

Obličej, krk, dekolt

3 900 Kč

Hřbety rukou

1 500 Kč